Koty w domu

Koty to zwierzęta o bardzo niezależnej naturze. Nie przepadają za dziećmi, które wprowadzają do domu dużo dynamiki i ruchu. Jeśli dziecko pojawia się w domu, w którym jest kot, może to być na początku trudne. Zwierzę będzie dość długo przyzwyczajać się do nowej sytuacji. Na początku nie będzie tolerować nowej osoby w rodzinie. Może nawet okazywać złość i zazdrość. Przecież to on do tej pory był oczkiem w głowie domowników! Jednak z czasem kot przyzwyczaja się do obecności dziecka. Może mieć jednak kłopot z okazywaniem mu uczuć przez malucha. Dzieci bardzo ekspresyjnie wyrażają miłość do zwierząt, a kot lubi być głaskany właściwie tylko wtedy, gdy sam sobie tego życzy. Dlatego warto nauczyć dziecko, aby było w stosunku do zwierzęcia delikatne i nie narzucało się zbytnio z głaskaniem. Ocieplenie relacji dziecko-kot jest możliwe, gdy dziecko podrośnie. Wtedy może przejąć na stałe część obowiązków związanych z opieką nad zwierzęciem. Codzienne karmienie i zmienianie wody przez malucha będzie przez zwierzę odbierane pozytywnie, dzięki czemu samo będzie próbowało nawiązać z dzieckiem relację.

Kiedy sprowadzić kota

Jeśli kot ma się pojawić w domu, w którym jest już dziecko, powinien to być mały kot. Starsze zwierzęta mają już swoje przyzwyczajenia i doświadczenia, nie zawsze pozytywne. Może zdarzyć się, że kot nie będzie mógł się przyzwyczaić do miejsca, w którym jest dziecko. Najkorzystniej sprowadzić do domu małego kotka, gdy dziecko ma już 7-8 lat. Wraz z rozpoczęciem nauki dziecko uczy się, jak dopilnowywać obowiązków. Opieka nad zwierzęciem pomoże mu umacniać w sobie pozytywne cechy charakteru, jak obowiązkowość, skrupulatność czy dokładność. Sprowadzenie małego kotka dla dziecka w wieku wczesnoszkolnym to stworzenie dla niego możliwości nawiązania głębokiej więzi ze zwierzęciem. Koty to zwierzęta, które lubią towarzystwo. Chwile spędzane w samotności dłużą się tym zwierzętom w nieskończoność. Dlatego warto rozważyć sprowadzenie od razu dwóch kotów, najlepiej rodzeństwa. Dzięki temu zwierzęta będą łatwiej znosić chwile rozłąki z opiekunami.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

pogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjicalcium caseinate adblu usługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawaapartamenty hiszpaniaangielski łódź AdidasPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa Hotel Kaszubynaprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barcelonemebleanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawa